smartinvestor.co.il

כל מה שצריך לדעת על לימודי שוק ההוןגם אם אין לכם כוונה לבנות את עתידכם מהשקעה בבורסה וגם אם אינכם רצים כל יום לראות מה מצב אגרות החוב שלכם, קורס שוק ההון יכול להועיל לכם להשקיע טוב יותר ולחיות חיים יותר. כלכלית לפחות.


לא מעט פרשנים כלכליים טוענים שהם יודעים לחזות מתי מתגבשת בועה בשוק, זה קורה כאשר אנשים שאינם מבינים בכלכלה ובשוק ההון, שואלים אותם האם כדי להיכנס או לצאת מהבורסה.

ייתכן שאמירה זו קצת קיצונית, אך היא מגלמת בתוכה את האמת על היחס של רוב הציבור לשוק ההון ובכלל לעולם הכלכלה שסביבם.

אחת ההוכחות לשינוי ביחס זה, הוא ריבוי המכללות והמוסדות אשר ניתן למצוא בהם קורס שוק ההון. לימודי שוק ההון, אשר בעבר היו מנת חלקם של אנשים אשר ביקשו ללמוד את המקצוע, הפכו עם השנים ללימודים אליו נרשמים אנשים המבקשים להכיר את העולם עולם שוק ההון, כדי להתנסות בו בעצמם כתחביב.
 

מה כוללים לימודי שוק ההון?

מאחר ולימודי שוק ההון נערכים הן במכללות כתואר רשמי והן במסגרות פחות רשמיות, אזי שאנחנו מבקשים לציין, שהחומר אותו נציג, הוא זה שנלמד במכללות, שכן הוא רחב יותר, במסגרות פחות רשמיות, לומדים כמובן פחות חומר ולרוב מתמקדים בעיקר, מהו שוק ההון וכיצד הוא מתנהל.

לימודי שוק ההון כוללים מספר אספקטים, כגון, אספקט כלכלי (לימודי מאקרו כלכלה, יסודות מימון, ניתוח דוחות, שוק ההון בישראל, מדיניות מונטירית, ניהול תיקים, כלכלה בינלאומית ועוד), אספקט משפטי (מבוא למשפט, דיני אתיקה, דיני בנקאות), ואספקטים נלווים כמו  מבוא לביטוח, משאבי אנוש ועוד.

מי שרוצה להתמחות במסגרות מסוימות של שוק ההון, יכול למצוא קורסים של אופציות מעו"ף, קורס ניהול תיקים, קורס יועצי השקעות, קורס אג"חים וקורסים מתקדמים במסחר בורסאי.


משך זמן הלימודים ועלותםקורס שוק ההון

משך זמן הלימודים תלוי כמובן במוסד בו בוחרים ללמוד. לימודי שוק ההון במסגרת תואר ראשון נמשכים שלוש שנים.

בעוד שניתן למצוא קורס שוק ההון שנמשך שבועות או חודשים מספר במסגרות לא רשמיות.

ההבדל טמון לא רק ברמה ובכמות של הידע אלא גם בטיב התעודה ובמה שניתן לעשות איתה לאחר הלימודים.

עלות לימודי שוק ההון במסגרת תואר משתנה על פי מוסד, כאשר לרוב הסכום גבוה מעשרת אלפים שקל. כאשר מדובר על מסגרות לא רשמיות אזי שמדובר על מאות בודדים.
 

היכן ניתן ללמוד

את המוסדות בהן ניתן ללמוד לימודי שוק ההון ניתן לחלק לשלוש:

מוסדות כלללים- מדובר על מוסדות שבין שאר התארים שניתן להוציא בהם, ניתן להוציא גם תואר או ללמוד לימודי שוק ההון. מדובר על מוסדות כמו האוניבסיטה הפתוחה (במסגרת בית ספר תפנית), מכללת נתניה, מכללת הגליל הירוק.

מוסדות כלכליים- מדובר על מכללות שעוסקות אך ורק במקצועות הכלכלה או מוסדות פיננסים שמעבירים בין היתר, קורס שוק ההון. מדובר על מכללת פסגות, מכללת מיטב, מכללת מגמות ועוד.

יחידות חוץ אקדמאיות- שם נערכים קורסי העשרה לאנשים שמבקשים רק להעשיר את הידע. מכון לנדר למשל מעביר קורס בתחום זה ביחידה החוץ אקדמאית שלו.
מה ניתן לעשות לאחר סיום הלימודים?

לסיום, קורס שוק ההון, לא יהפוך אותכם מיד למשקיעים מוצלחים וסביר להניח שייקח זמן עד שחלום המיליון הראשון יתגשם.

אך עם הכלים שתרכשו בלימודים או בקורס הבודד, יאפשרו לכם לקרוא את מדורי הכלכלה ולהבין אותם, לדעת כיצד מתנהל שוק ההון ולהשקיע בהתאם, להמשיך ולצבור ידע בתחום באמצעות קורסי המשך בתחום זה או בתחומים נלווים, להמשיך לתארים מתקדמים או לצאת מיד לעולם האמיתי ולנסות לעבור את המבחן של הרשות לניירות ערך, כדי להיות יועצי השקעות מורשים.

13/08/2010    smartinvestor.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר smartinvestor.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 smartinvestor.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יועצי השקעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ השקעות
מתעניינים בלימודי שוק ההון? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם יועצי השקעות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!