smartinvestor.co.il

השקעות- המדריך השלםלשירותכם מדריך קצר על השקעות, במאמרים הבאים, תקבלו מדריכים מפורטים יותר על כל אפיקי ההשקעות הקיימים

אם גם אתם קוראים את מדורי הכלכלה בימינו ומתקשים להבין מה ההבדל בין קרנות גידור לקרנות נאמנות, לאגרות חוב וומסלולי השקעות שונים, הרי תדעו שאינכם היחידים.

מחקרים מראים שרוב מי שאיננו בא מעולם העסקים על נגזרותיו השונות, מתקשה למצוא את רגליו וידיו במלל של העיתונות הכלכלית. זאת למרות שהכתוב בהן משפיעה על חיינו באופן יום-יומי.

אחד האלמנטים בהם עוסקת עיתונות כלכלית בלי הפסקה הוא מסלולי השקעות של האזרח הפשוט. השקעות במסלולים שונים יוצרים אפקט הן אישי והן לאומי.

האפקט האישי הוא רווח מידי ורווח לטווח הארוך, באפקט הלאומי, ככל שמתבצעות יותר השקעות בכלים שונים, כך השוק גדל והכלכלה של המדינה צומחת. במאמר זה ננסה להציג מספר מסלולי השקעות במילים שיהיו פשוטות וברורות.
 

אגרות חוב

אגרות חוב הן תעודה אשר מונפקת על ידי החברה, תאגיד ואף המדינה, ובו אפשרות לשלם לרוכש אגרת החוב כספים במועדים מסוימים. מחיר אגרת חוב נקבע ביום מסחר בבורסה, הוא נחשב לאפיק סולידי  למרות שהוא תלוי בהיצע ובביקוש שלו.

ישנן אגרות חוב שניתנות להמרה, כאלה שמאפשרות להחליף אותן במניה וישנן אגרות חוב מיועדות כאלה שמונפקות למטרה מסוימת (פנסיה, טווח ארוך ועוד)


אופציה

חוזה המאפשר למי שמחזיק בו לסחור בו. לרוב נקבע מתי אפשר לסחור ובאיזה מחיר. ישנם סוגים שונים של אופציות, כמו אופציה על מטבע חוץ, ריבית, מניה, מדד מעו"ף ועוד.

ניירות ערך מדובר באגרות חוב או מניות שיש להם ערך כספי שנקבע על ידי המסחר בבורסה בכל יום לפי היצע וביקוש.


קרן נאמנות
השקעות
אפשרות לרכוש חלק בגוף מסוים, אשר יבצע עבורנו את הרכישות בהיקף גדול יותר מאשר במצב רגיל ועל כן הריבית תהיה גבוהה יותר.

מניות רכישת בעלות חלקית על חברה בערבון מוגבל הנסחרת בבורסה. ערך המנייה נקבע בבורסה על פי היצע וביקוש.

לרוב רוכשים מניות דרך קרנות השקעות שונות. במידה ורוכשים ישירות מהחברה אזי שבעל המנייה יש לו לכאורה, יכולת להשפיע על החברה ולהנאות מרווחיה באופן יחסי למספר המניות שהוא מחזיק.


קופות גמל

מכשיר המאפשר חסכון לטווח ארוך, כאשר לכל חבר בקופה יש חשבון אישי בה ובו נרשמות הפעולות שלו. התשואה של הקופה מתחלקת בין חבריה, כאשר כספיה מושקעים בשוק ההון.

ישנם שני סוגים של קופות גמל, קופת גמל משלמת לקצבה, קופה שניתן אישור לעמיתיה למשוך כספים ממנה. קופת גמל שלא משלמת קצבה, היא קופה שלא ניתן למשוך ממנה כספים, אלא פיצויים בלבד.


איך משקיעים בחוכמה?

כעת אחרי שעברנו של שורה של אפיקי השקעות, נותר רק להסביר כיצד יש להשקיע

על מנת להשקיע בצורה חכמה, רצוי לפנות אל בבנק או יועץ השקעות אישי, אשר ימליץ לכם כיצד לנתב נכון את הכסף שלכם, לצורך השקעה שתתאים לכם. השקעה סולידית עם ריבית נמוכה אך בטוחה או השקעה ספקולטיבית שיש בה סיכון גדול אך מנגד היאמציעה אפשרות לרווח גדול יותר.

ההחלטה כיצד להשקיע תהיה תלויה כמובן במצבכם הכספי, הצרכים שלכם, ועד כמה אתם מוכנים להיות סבלניים עם ההשקעה שלכם.

13/08/2010    smartinvestor.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר smartinvestor.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 smartinvestor.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יועצי השקעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ השקעות
מחפשים יועץ השקעות? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם יועצי השקעות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!