smartinvestor.co.il

תעודות סל - יועצי השקעות מציגים תעודה מושלמת


תעודות סללרגע לפני שאתם מחליטים לחפש אצלנו יועץ השקעות, רצוי ללמוד מעט על מושגים משפיעים בתחום הכלכלי, והפעם תעודת סל
 
 מסחר בבורסה, אמר מי שאמר, הינו הימור מושכל עוד אתה מרוויח. ברגע שאתה לא מרוויח, אתה לא מרגיש שמדובר בהימור מושכל אלא יותר בסיכון מושכל. אך עם כל הכבוד לגורואים למיניהם או להוגי דעות בכל הקשור להשקעות, הרי שהבורסה איננה קזינו, וכל השקעה בה היא תוצאה של ניתוח מעמיק של נתונים שונים, בדיוק לשם כך, קיימים תעודות סל.
 
תעודות סל הן ניירות ערך, שרוכשיה, מקבלים תשואה על פי מדד מסוים, ושנרשמת למסחר רציף בבורסה. זהו מבנה השקעה חדיש שנהיה מאוד מקובל על ידי
יועצי השקעות , מנהלי השקעות וגם על ידי משקיעים פרטיים. תעודות סל מתנהגות כמו מניות רגילות בבורסה, כשמטרתה לעקוב אחרי בסיס אחד של מניות (מדד), כמו מדד ת"א 100, ועוקבת אחריו ברציפות בכל שעות המסחר הרציף.

ניהול תיקים
עם תעודות סל, מטרתו היא כמו כל תיק השקעות והוא להניב רווחים למשקיע, כשמטרת תעודת הסל היא להניב תשואה זהה לנכס הבסיס, שהוא מדד בבורסה או נייר ערך. על ידי השקעה בתעודות סל, ניתנת אפשרות לרוכש, לקנות או למכור במדד דרך נייר ערך אחד בלבד, ואף בסכומים גדולים. 

לצד היתרונות הרבים בתעודות סל כגון אפשרות לרכוש מדד כלשהו בסכומים ועלויות נמוכות, עמלות נמוכות יותר, דיבידנדים והבטחה להחזרת כסף הקונה בתום תקופה מסוימת, ישנו סיכון של גרימת הפסדים כתוצאה מחשיפות במכוון של נכסי החברה לשינויים במדד הבסיס, שנובעים מהרבה פרמטרים. לשם כך,
בתי השקעות יצרו דירוג תעודת סל, שמשקף הערכה למידת יכולתה של חברה מנפיקה, להבטיח למשקיעים בתעודות סל, את המדד המתאים פרמטרים רבים נלקחים בחשבון בדירוג זה כגון מוניטין החברה, ניסיון החברה, נהלי דיווח ובקרה, סיכונים, מערך מחשוב לניהול נכסים והתחייבויות ועוד.  


עקרונות לתעודת סל
 
מאחר ותעודות סל, מושקעות בבורסה, אז עלינו להיות מוכנים לכמה דברים.
 
ראשית, כפי שהבורסה עולה, לא פעם, היא יכולה גם לרדת. מכאן, שמי שבונה רק על רווח, צריך לזכור שהוא תמיד יכול להפסיד.
 
שנית, שהבורסה היא משחק לטווח הארוך. רוצה לומר, צריך הרבה סבלנות כאשר משקיעים בבורסה, זה לא מתחיל ביום אחד ונגמר ביום אחד, אלא זה יכול להימשך זמן רב, עד שנרגיש שאנחנו באמת מרוויחים משהו.
 
שלוש, לעולם אל תאמינו, למי שאומר לכם, שתעודת סל זו, בטוח תרוויח. איש לא יודע מה ירוויח ומה לא, אם מישהו היה יודע, הוא כבר היה משקיע בזה בעצמו, ולא רץ לומר לכם להשקיע בזה.               
 

בניגוד לעבר, יכול כיום כל אזרח להיעזר במוספי כלכלה יומיים, עיתונות כלכלית ייחודיות, אתרי אינטרנט שונים וכמובן יועצי השקעות פרטיים וממוסדיים לצורך השקעה.
מכאן שההשקעה בבורסה היא הרבה יותר סבירה גם בתקופות קשות

 

 07/11/2011    smartinvestor.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר smartinvestor.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 smartinvestor.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יועצי השקעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ השקעות
מחפשים יועץ השקעות? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם יועצי השקעות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!