smartinvestor.co.il

השקעות בחו"ל - להרוויח בישראל, להשקיע בעולם


השקעות בחו"להכלל בכלכלה הוא, שאם אתה רוצה להצליח, תייצא את מה שאתה טוב בו ותייבא את מה שאינך יודע לייצר. מה עושים אנשים שלא רוצים לייבא אבל רוצים להצליח? משקיעים בחו"להשקעות בחו"ל
החלו ליהנות מפופולאריות גדולה במיוחד החל מתחילת שנות ה-2000. בין התהליכים שהובילו לכך ניתן למנות את תהליכי הגלובליזציה המואצים, את נפילת הגוש הקומוניסטי ופתיחתו להשקעות זרות ובפרט ישראליות (לראייה העובדה שמדינות כמו רומניה, הונגריה ורוסיה הפכו בולטות בקרב המשקיעים הישראליים)

אך בראש ובראשונה מדובר בפתיחה של השוק הישראלי (הן מבחינה תרבותית והן מבחינת מיסוי) לשוק ההון בחו"ל, ובמיוחד את העובדה שבניגוד למדינות רבות בחו"ל, אין כל ביטוח על השקעות בארץ. מסיבה זו כמעט כל בית השקעות מקפיד להחזיק לפחות 25% מהונו בצורות פחות נזילות ויותר מבוטחות, כמו אג"ח ממשלתיות, ומנהלי תיקים מקפידים להזכיר לכלל הציבור את הסכנות התמונות בשוק המניות.


לפני שמשקיעים... מה חשוב לדעת

בלא קשר לאפיק ההשקעה, כל סוג של השקעות בחו"ל דורשות העברת הכסף לחשבון מחוץ לארץ, והמרת הכסף למטבע המקומית במקום ההשקעה.

המרה- נעשית בדרך כלל בטווח של 2-3% מהשער היציג של בנק ישראל באותו היום. בסכומים גבוהים, כדאי לקבל יעוץ גם של מנהלי תיקים עם ניסיון במט"ח, שכן שינויים בשוק התנודתי הזה יכולים להפוך לסכומים של אלפי דולרים אפילו בהשקעות של מיליונים בודדים. כמו כן, אף שהבנקים בארץ הפסיקו לגבות עמלות בדרך כלל, שער ההמרה משתנה מאוד מלקוח ללקוח. כך לדוגמא בנק הפועלים נותן הנחה של עד 3 עשיריות האחוז ללקוחות מועדפים, המוגדרים כממירים יותר מ-100 אלף ₪, וכן הנחה של עד אחוז שלם (!) ללקוחות עסקיים מועדפים, בעלי רקורד המרות ארוך טווח.

העברת הכסף- דורשת בדרך כלל פתיחת חשבון בחו"ל. כאן החוקים מאוד משתנים ממקום למקום. מקומות המעודדים מאוד השקעה זרה, כמו שוויץ, חלק ממדינות האיחוד האירופי, חלק ממדינות הגוש המזרחי (אוקראינה, בלרוס, מולדובה), אוסטרליה, קנדה, איי הפאסיפיק וחלק מאסיה הדרומית מזרחית (כמו סינגפור לדוגמא) מאפשרות פתיחת חשבון בקלות יתרה, ללא צורך בסכומי מינימום או עמלות גבוהות. לעומת זאת מרכזי השקעה בינלאומיים כמו בריטניה הגדולה מציבים מחסומים משמעותיים מאוד בפני פתיחת חשבון: צורך בהליך בירוקרטי ארוך, ובעיקר תשלומי אחזקה של עד 5 אלף פאונד בשנה או לחליפין השקעה של לפחות 60 אלף פאונד בריבית פריים בלבד.


אפיק השקעה - איפה אפשר להרוויח

כאן ההחלטה מאוד תלויה בסוג בית השקעות או המלצות פרטניות של מנהלי תיקים, ובעיקר בהעדפות שלהם. כמה מן התחומים הנפוצים ביותר הינם:

נדל"ן- תחום השמור יותר למשקיעים פרטיים, כאשר
בתי השקעות גדולים בדרך כלל לא נכנסים לתחום בגלל חוסר הניידות שלו (שאולי דווקא היא שקורצת למשקיעים ולמפתחים הפרטיים). השקעה בנדל"ן דורשת הרבה ידע של השוק המקומי, ומכניסה אתכם לעולם ומלואו של חוקים, בייחוד כאשר מדובר על נדל"ן בפיתוח, בו יש גם צורך בהיכרות עם הבירוקרטיה המקומית.

שווקי מניות- תחום אהוב על בתי השקעות, בעוד
מנהלי תיקים רבים מאמינים שמדובר בתחום הבטוח ביותר לטווח הארוך. היתרון הנוסף עבור משקיע זר (או במילים אחרות אתם, בעלי השקעות בחו"ל) היא היכולת לשלוט הייטב על ההשקעה מרחוק.


מיסוי - כמה צריך לשלם על השקעות בחו"ל

החל משנת 2003 חייבים כל הרווחים של השקעות בחו"ל במיסוי. את עקרונות המיסוי בצורה פשוטה ניתן למצא
כאן


בשנים האחרונות יש לא מעט ביקורות על משקיעים ישראלים בחו"ל, הטענה היא שבמקום להשקיע בישראל הם משקיעים במדינות זרות, חלק מהמשקיעים עושים זאת על חשבון רווחים של חברות ישראליות שברשותם. ביקורות כאלו נשמעות לא מעט כלפי משקיעים זרים בכל העולם
 

 12/07/2011    smartinvestor.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר smartinvestor.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 smartinvestor.co.il כל הזכויות שמורות
אתר יועצי השקעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום היעוץ השקעות
מחפשים יועץ השקעות? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם יועצי השקעות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!